szybki kontakt: +48 571 341 842
Urządzenia klimatyzacyjne

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

 

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to wentylacja nowoczesnego domu. Każdy dom energooszczędny powinien być wyposażony w rekuperację, a wybudowanie domu pasywnego bez wentylacji mechanicznej jest niemożliwe. Kosztorys układu rekuperacyjnego wykonujemy indywidualnie dla każdego obiektu, poprzedzając go bezpłatną wizytą przedmontażową. 

 

Zalety wentylacji mechanicznej

 

W odróżnieniu do wentylacji grawitacyjnej, rekuperacja zapewnia świeże, filtrowane powietrze w pomieszczeniach niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Dzięki temu powietrze w domu pozbawione jest dwutlenku węgla, wilgoci, różnego rodzaju alergenów, związków chemicznych, zanieczyszczeń, nieprzyjemnych zapachów, wilgoci, kurzu, wirusów oraz bakterii. Sprawna wentylacja pomieszczeń sprawia, że czujemy się komfortowo. Nie występują przeciągi, problem zaparowanych luster po kąpieli zostaje rozwiązany.

Dodatkowo wentylacja mechaniczna zapewnia odzysk ciepła z wyciąganego powietrza zmniejszając koszty ogrzewania domu. Pozwala to na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem pomieszczeń nawet o 30 do 50 % w trakcie trwania sezonu grzewczego. Ponadto dom z wentylacją mechaniczną ma znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło, co przekłada się na wymierne korzyści w sektorze zużycia energii w skali roku.

Montaż układu rekuperacyjnego daje oszczędności oraz zapewnia komfort, który jest nie do osiągnięcia przy wentylacji grawitacyjnej.  

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rekuperatorów. W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do dyspozycji.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.