szybki kontakt: +48 571 341 842
Urządzenia klimatyzacyjne

 

Fotowoltaika

 

Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki zajmującą się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną.

Przy pomocy paneli fotowoltaicznych energia promieniowania słonecznego zostaje zamieniona w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączony zostaje do obecnej instalacji elektrycznej budynku, dzięki czemu otrzymujemy tańszy prąd, który można wykorzystać na przykład do ogrzewania wody i domu.

Uzyskaną w ten sposób energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować lub sprzedawać.

 

Zalety

 

Oprócz tańszego prądu do zalet fotowoltaiki zaliczyć można proekologiczny aspekt całej technologii. Wytwarzanie prądu przez panele fotowoltaiczne nie wiąże się z jakimkolwiek, negatywnym oddziaływaniem na faunę i florę. Ponadto jest to technologia bezemisyjna – w trakcie wytwarzania prądu nie są emitowane gazy cieplarniane, dwutlenek węgla oraz inne zanieczyszczenia.

Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, generują znikome koszty eksploatacyjne i mogą wytwarzać prąd przez wiele lat. Tego rodzaju rozwiązanie wykorzystuje w pełni dostępną energię, bowiem, w odróżnieniu od systemów solarnych, panele fotowoltaiczne przetwarzają nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale także odbite i rozproszone w pochmurny dzień.  

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.